CK Diana Group – Tour s.r.o.

Historie a současnost

CK DIANA GROUP – TOUR s.r.o. (dále jen CK DIANA) byla založena 25. ledna 1995 dvěma společníky. Naše CK začala jako jedna mezi prvními vozit klienty do bývalé Jugoslávie po občanské válce, která trvala od roku 1992 a byla ukončena v druhé polovině roku 1995 vytlačením Srbů z Chorvatska.

První vlna klientů CK DIANA si oblíbila destinaci POREČ na Istrii. Začátek CK DIANA byl velice složitý, lidé se obávali cestovat do Chorvatska kvůli válce z minulých let. Česká republika zaznamenávala, v tomto období rozkvět cestovního ruchu, jenom Chorvatsko bylo stále v očích klientů nebezpečné. Majitelé CK DIANA  museli vyvinout veliké úsilí při propagaci Chorvatska jako bezpečné země. Bylo velmi náročné zlomit nedůvěru klientů tak, aby bez velkých obav začali do Chorvatska cestovat.

 V roce 1997 začala CK DIANA vozit klienty níže do Zadaru a jeho okolí. Autobusy s klienty jezdili do destinací přes oblast KNIN, která byla nejvíce zničená po válce. Na mnoha místech byla označena minová pole, byly zničeny budovy i vesnice srovnány se zemí. Autobusy zde nesměly svobodně stavět a jízda byla provázena častými kontrolami ozbrojeným chorvatským vojskem a policií.

 Postupně se CK snažila dobývat i další nepoznaná místa. Zaměřila se na oblast střední Dalmácie, přesněji na Makarskou riviéru, která začíná městem Makarská, ležící na úpatí pohoří Biokovo, a končí městem Gradac. Letoviskem Gradac končí i oblast celé Makarské riviéry. Velmi oblíbeným letoviskem klientů se stala PODGORA, známá v Chorvatsku jako „princezna chorvatského pobřeží“. V této oblasti se stala CK DIANA nejsilnějším partnerem a přivážela klienty do všech hotelů v Podgoře. Týdně vozila CK DIANA do Podgory okolo dvanácti autobusů. Celé tři roky dokázala naše CK držet prvenství v obsazování hotelů.

Vzhledem k tomu, že vedení CK chtělo rozšířit svou nabídku, musely se začít hledat jiné kapacity v jiných destinacích. Při svém vyhledávání dalších atraktivních míst našla další oblíbené místo pro turisty letovisko KLEK a v Bosně a Hercegovině destinaci NEUM.

CK DIANA stále objevovala nová letoviska a postupovala stále jižněji směrem k Dubrovniku do letovisek jako např. Slano, Mlini atd.

 V roce 1998 nastaly problémy v Černé hoře. V hlavním městě Podgorica se ozvaly separatistické snahy srbské provincie Kosovo, které vyústily až ve vojenský konflikt. Klienti CK DIANA, kteří směřovali do destinace Podgora, ze své neznalosti zeměpisných šířek, zaměňovali hlavní město Podgorica v Černé hoře s destinací Podgora v Chorvatsku. CK to působilo veliké problémy. Tímto došlo k oslabení kapacity v Podgoře, kde jak výše bylo zmíněno, měla CK majoritní postavení. Z důvodu tohoto problému se dostaly do Podgory i jiné CK, kterým se odříkáním zájezdů uvolnily kapacity. V této době začala přijíždět také spousta jiných CK, které v dřívější době měly obavy z války.

V období 1998 – 2001 se CK DIANA postupně strategicky zaměřila na destinace prosperující na Makarské riviéře. Ostatní oblasti byly pro CK pouze okrajové. CK DIANA se tak stala specialistou na oblast Makarské riviéry. Tato situace způsobila, že se vedení CK DIANA rozhodlo zaměřit zejména na malé a střední soukromé hotely a penziony se stravou, které zároveň nabízí komfort hotelů ve spojení s klidným prostředím a rodinnou atmosférou.

 V období mimosezóny (květen, červen a září) se CK specializuje na organizování pobytů především pro seniory, školní kolektivy, kolektivy se zaměřením na aerobic a pro kolektivy zaměřené na křesťanské náboženství (pořádání mší, výlety za náboženskými skvosty apod.). CK pro tyto kolektivy pořádá animační programy, které obsahují večery s živou hudbou nebo speciální výlety do okolí v místě destinace.

V současnosti si CK DIANA zakládá na své pověsti specialisty na Makarskou rivieru. Nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a ubytování v soukromí zejména v destinacích OMIŠ, MAKARSKÁ, PODGORA, DRVENIK, BRIST a GRADAC se zaměřením na seniory, rodiny s dětmi, a skupiny.

Cílem našeho snažení není rozšiřování kapacit, ale zkvalitňování služeb pro naše zákazníky v našich destinacích. Hlavní vizí je být spolehlivou CK pro věrné i nové klienty.

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?