Zaostrog

Zaostrog je malebné turistické letovisko v jižní části Dalmacie. Nachází se pod dominantní horou Ostrog, která je součástí pohoří Biokovo. Tato menší destinace je ideální pro klidnou dovolenou i jako výchozí bod pro různé dobrodružnější výlety po okolí.

Pláže                 Výlety                 Ubytování                 Fotky                 Mapa

Zaostrog – krásná destinace pod majestátní horou

 

V místě Vám nebude chybět restaurace, kavárna i obchod. Pro čerstvé pečivo k snídani si můžete dojít i do místní pekárny.

Zaostrog pláže

Pláž v Zaostrogu je oblázková s pozvolným vstupem do moře. Částečně je stíněná borovicemi, takže je možné se v případě potřeby ukrýt před sluncem do stínu. Rodiny s dětmi jistě ocení i menší hřiště přímo u pláže.

Zaostrog výlety

Oblast dnešního Zaostrogu byla osídlena již v době kamenné. První zmínky o vesnici jako takové pocházejí z roku 1494. Chorvaté přišli do Zaostrogu v 7. století a toto místo pojmenovali Ostrog, což znamenalo „pevnost“. V té době se lidé usadili vysoko v horách, pod kopcem Mali Viter a později níže pod kopcem Šapašnikem. V 17. století začali lidé osídlovat také pobřeží a po zemětřesení v roce 1962 své horské usedlosti opustili všichni obyvatelé.

Pokud máte rádi duchovní památky, ve starém městě Zaostrog naleznete hned tři dochované kostely – raně gotický kostel Sv. Barbory, kostel Sv. Roka ze 17. století a nový kostel Sv. Barbory z roku 1872, nebo i tři malé kaple – Sv. Antonína z roku 1893, kostel Naší Paní v Kučině z roku 1911 a Sv. Eliáše v Prosiku z roku 1894.

Nejatraktivnější a nejvýznamnější stavbou této oblasti je však Františkánský klášter Sv. Marie, který byl založený ve 14. století mnichy řádu Sv. Augustýna zvanými Augustyáni. Od roku 1468 klášter spravují Františkáni z bosenské provincie Srebrena. Toto  mezinárodně slavné poutní místo určitě stojí za návštěvu. V klášterním komplexu se nachází muzeum, kde si lze prohlédnout etnologickou sbírku – starodávný rustikální nábytek, pracovní nástroje i folklorní kroje. Z klášterní zahrady byla vybudována botanická zahrada s více než 250 druhy rostlin.

V Zaostrogu se najde zábava i pro milovníky adrenalinu. Hned nad městečkem se nachází 370 m vysoký kopec Plana s cca 1,5 km dlouhou plošinou odkud je možné vyzkoušet paragliding.

Dalším tipem na výlet ze Zaostrogu je příjemná procházka do Drveníku vzdáleného cca 2 km. Do Drveniku se dostanete krásnou cestou – částečně přes borovicový les a poté podél moře. Vhodné nejen pro pěší, ale i ty, kteří se rádi proběhnou. Na tuto nádhernou  trasu při západu slunce jen tak nezapomenete.

Ubytování Zaostrog

V letovisku Zaostrog nabízíme luxusní kamenné vily postavené v kopcích Zaostrogu. Vily Mariana, Kontesa a Ante jsou cca 3 – 4 km od moře. Vhodné pro klienty s vlastní dopravou. Ve vilách budete mít vše, co k dokonalé dovolené potřebujete – kompletní stylové vybavení, úžasné venkovní sezení bazén, soukromý bazén a u některých vil navíc i vířivku. Jejich umístění Vás nadchne pro dechberoucí výhled nejen na horu Ostrog, ale i celé pobřeží.

Zaostrog Chorvatsko fotky

Pokud se chystáte do Zaostrogu, určitě oceníte tyto praktické informace

  • V Zaostrogu najdete obchod s potravinami, pekárnu, bankomat a poštu.
  • Pokud by jste potřebovali banku, směnárnu či lékárnu, zajeďte si do cca 8 km vzdáleného Gradacu.
  • Ambulance je v nedaleké Podace, nepřetržitá první pomoc v Ploče, poliklinika i specializovaní lékaři a dětská ambulance v Makarske. Nejbližší nemocnice je ve Splitu.

Zaostrog mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?