Podgora

 

Podgora je velmi oblíbené a rušné turistické letovisko ležící přímo v srdci Makarské riviéry. Ne nadarmo se jí někdy přezdívá Princezna Jadranu. Pobřeží města je zdobeno nádhernými plážemi s tyrkysovou vodou lemované borovicemi a palmami. Na promenádě najdete vše, co ke skvělé dovolené potřebujete. Spoustu obchůdků, restaurací a kaváren.

Podgora patří k nejoblíbenějším přímořským letoviskům a je vyhledávána zejména Vámi, kteří milujete rušný noční život. Během léta město pořádá mnoho kulturních událostí a festivalů, z nichž nejznámější je slavnost, která se koná v den svátku svatého Vincenta, který je patronem města.

Typickým poznávacím znamením Podgory je monumentální pomník Rackova křídla, který byl vystaven nad přístavem jako vzpomínka na založení jugoslávského válečného námořnictva ve druhé světové válce.

Podgora pláže

 

Pláže jsou zde po celém pobřeží, mimo přístaviště. Tyrkysová barva moře, jemné oblázky a pozvolný vstup do moře je to, co klienty láká do této destinace. Velkou výhodou je ubytování, které je jen několik metrů od pláže.

Centrum Podgora

Nejnavštěvovanější pláže jsou v samém centru města blízko promenády. Největší pláž se nachází před hotelem Medora Auri a díky rampě pro přístup a výtahu pro spuštění do moře je vhodná pro handicapované osoby.

Pláž Garma

Malé pláže schované v zátokách Garme jsou pokryty oblázky a kamínky a obklopeny borovicovým lesem a malými skalami. Voda je zde nádherně tyrkysová.

Pláž Čaklje

Oblázková pláž s mírným vstupem do moře lemovaná borovicemi, která se nachází v jižní části Podgora – Čaklje.

Online webkamera ZDE.

Aktivní odpočinek

V Podgoře si na své přijde každý, kdo nechce jen lenošit na pláži. Je zde Potápěčské centrum Birgmaier-sub, kde máte možnost zkusit školu potápění, podniknout potápěčské výlety do lokalit v okolí Podgory, a to včetně zapůjčení potápěčské výbavy.

Pro milovníky vodních sportů je je zde připravena půjčovna vodních lyží nebo člunů, se kterým se můžete vydat na výlet na nedaleké ostrovy Hvar nebo Brač, půjčovna tubusů a banánů, zkusit si můžete vodní pólo nebo tradiční míčovou hru Picingin.

V případě, že máte raději adrenalinové sporty, doporučujeme parasailing. Stačí si zapůjčit padák, připoutat ho za člun a vystoupat nad mořskou hladinu. Vyzkoušet si můžete i bungee jumping, rafting, zip line nebo paintball.

Pohoří Biokovo, které chrání přímořské letovisko od vnitrozemních větrů a lemuje město po celé délce, Vám nabízí možnost krásných turistických a cyklistických tras, které Vás mohou dovést například až do nedalekých míst jako je Baška Voda nebo Tučepi.

Podgora ubytování

V této destinaci nabízíme penzion a hotely Vila Delfina a Hotel Aurora. Jestli vyhledáváte rušné letovisko se spousty středomořských restaurací, barů a kaváren a s nočním životem je tato destinace určena přímo pro Vás.

Podgora fotogalerie

Pokud se chystáte navštívit tuto destinaci, určitě vám budou tyto informace prospěšné

  • obchod s potravinami najdete na začátku promenády, směrem k přístavu. Zde se nachází i menší tržiště s ovocem a zeleninou,
  • informační středisko pro letovisko Makarská riviéra Podgora, najdete v hotelu Podgorka,
  • směnárnu najdete v agentuře Punta tours vedle hotelu Podgorka, kde je možné si půjčit i auto nebo skútr pokud chcete cestovat po okolí,
  • pekárnu najdete vedle vchodu do hotelu Podgorka

Podgora mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?