Drvenik

Tato menší destinace je v posledních letech velice oblíbená u rodin s dětmi, a u seniorů. Drvenik je klidné místo pro odpočinek pod svahy hor, kde končí Biokovo a začíná pohoří Rilič, které chrání pobřeží před vnitrostátními větry. Tato destinace leží 29 km jižně od Makarské a dělí se na dvě části Gornja Vala a Donja Vala. Z Drveniku, ze zátoky Donja Vala jezdí trajekt na ostrov Hvar do obce Sučuraj. Naše ubytovací kapacity naleznete v druhé části Gornja Vala

Drvenik Pláže

Drvenik Chorvatsko, to je už v turistickém ruchu pojem. Široká oblázkově písčitá pláž pokrytá drobnějšími oblázky, hrubým pískem a lemovaná borovicemi je důvodem, proč tuto destinaci navštěvuje stále více našich klientů.

Možnost pěkného koupání je i na dalších malých plážích v okolí. Podél pláže se nachází spousta restaurací, pizzerií a kaváren s místními specialitami. Vynikající je například místní zmrzlina nebo další ze středomořských specialit, černé rizoto, kalamáry, slávky a mořské ryby.

Drvenik výlety

Severně od obce jsou pozůstatky opevnění ze 17. století a obranná věž. V horní části Gornji Drvenik, v horském svahu nad obcí je gotický, později zbarokizovaný kostel sv. Jiří. Do kostela jsou zazděny středověké náhrobní desky.

Každý rok v této vesničce pořádají místní obyvatelé různé kulturní akce. Tradiční je například fešta „SVATI ROKA“  v termínu 16. srpna. Tato událost je velmi populární, jak u místních obyvatel tak i u turistů. Můžete se těšit na grilování s kulturním programem přímo na promenádě.

Ubytování Drvenik

V letovisku nabízíme ubytování v hotelu Hani, penzionu Adria, penzion MOL, penzion ROKO, hotel Bella Vista  a v objektech vila Višnja, vila Jadranka, a vila NatalijaVětšina ubytovacích kapacit je přímo u pláže, proto je toto místo ideální právě pro rodinné dovolené. Každý člen rodiny si zde najde své vyžití od koupání, vodních sportů až po lehkou turistiku.

Pokud se chystáte do této destinace určitě oceníte tyto praktické informace

  • uprostřed Drveniku –  Gornja Vala směrem na magistrálu naleznete menší obchůdek s potravimami, který je velmi dobře zásoben.  Máte možnost nakoupit i v Drveniku Donja Vala v Konzumu.
  • Níže na mapě naleznete detailní přehled o službách v Drveníku jako je bankomat a směnárna. Poštu a informační středisko najdete v Drveniku Donja Vala.
  • V případě zdravotních potíží je lékárna v Gradacu, ambulance v sousední Podace, nepřetržitá první pomoc v Ploče, poliklinika i specializovaní lékaři v Makarské. Nejbližší nemocnice ve Splitu. Kontaktujte našeho delegáta, který je vám k dispozici.

Drvenik mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?