Drašnice

Drašnice je starší vesnice cca 5 km od Podgory rozprostírající se pod majestátním Biokovem. Nadchne především ty z Vás, kteří hledají pro svou letní dovolenou menší a klidné místo. V prostředí staré rybářské osady kolem přístavu najdete to pravé místo pro odpočinek.

Pláže                 Výlety                 Ubytování                 Fotky                 Mapa

Drašnice – klidná vesnice pro Vaši báječnou dovolenou

Toto malé letovisko Vás při procházce vrátí o pár let zpět. Zažijete zde dokonalé chvíle pro odpočinek. Můžete se projít podél pobřeží, nebo se posadit do restaurace a užít si atmosféru staré rybářské osady.

Drašnice pláže

V Drašnici na Vás čekají pláže oblázkové s pozvolným vstupem do vody, a to jak větší v hlavním bodu vesnice, tak menší více soukromé na okraji.

Drašnice výlety

Drašnice se datuje až do roku 1477, kdy se označovala Dračnica. Dochovalo se zde hned několik starých kostelů. Kostel Sv. Stipana na Koledniku, kostel Sv. Jurja z 15. století u moře s množstvím kamenných památek a kostel Sv. Roka u pramene Izbitac u moře z roku 1914. Východně od staré vsi se nachází kostel Sv. Kate, a nad ním kostel Sv. Nikole z 18. století. V centru staré horní vsi byl roku 1891 vybudován kostel sv. Jurja. Ten byl ale značně poškozen při zemětřesení v roce 1962.

Pramen vody Izbitac se nachází v blízkosti dlouhé pláže.

Procházkou se dostanete do 4 km vzdáleného Igrane nebo 5 km trasou do Podgory.

Ubytování Drašnice

V letovisku Drašnice pro Vás máme Vilu Danica, kde si můžete vybrat hned z několika apartmánů a studií. Od vily to budete mít malou uličkou přímo na malebnou pláž na okraji vesnice.

Drašnice Chorvatsko fotky

Pokud se chystáte do Drašnice, určitě oceníte tyto praktické informace

  • V Drašnici najdete obchod, restauraci a bankomat.
  • Lékárnu, směnárnu i poštu naleznete v 5 km vzdálené Podgoře.
  • Nejbližší nemocnice je na Makarské.

Drašnice mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?