Baška Voda

Baška Voda, někdejší místo nádeníků, rybářů, obchodníků a námořníků, se díky píli a pracovitosti místních obyvatel změnila v moderní turistické místo se všemi rysy malého mediteranského města.

Baška Voda leží na úpatí velkolepého horského masívu Biokovo, v srdci Dalmácie a cca 10 km od města Makarska a asi 40 km jihovýchodně od Splitu. Překrásné městečko Vám nabídne nejen krásný pohled na pohoří a křišťálově průzračné moře, ale také bohatý noční život, promenády plné restaurací s místními specialitami, živou hudbou, kavárny, stánky se suvenýry, borové lesy nebo olivové háje. V okolí se pěstuje vinná réva a ovoce. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů, raftingu nebo třeba tenisu.

V posledních 20 letech se Baška Voda stala nejpopulárnějším turistickým místem ve střední Dalmácii a již několik let po sobě získala nejprestižnější ocenění pro cestovní ruch v Chorvatsku – „Modrý květ“ se zlatým znakem. Je považována za jedno z nejlépe zřízených turistických míst u Jaderského moře.

Pláže

V centru města se nachází široká pláž Sv. Mikuláše, která byla oceněna „Modrou vlajkou“ (splňuje standardy týkající se péče o životní prostředí). Pláž disponuje bezbariérovým přístupem, čistou vodou, recyklací odpadů, zdravotnickým zařízením, toaletami a převlékacími kabinkami.

Podél pobřeží je mnoho dalších písečných pláží s pozvolným vstupem do moře a lemovaných borovicemi, které tak nabízí příjemný stín. 200m od města směrem k vesnici Baško Polje se nachází pláž pro psy a pokud se vydáte stejným směrem, narazíte i na nudistickou pláž.

Tipy na výlety, sport a zábava

Baška Voda má výborné podmínky pro provozování rozličných tipů sportů a aktivit. Pokud máte raději aktivní tip dovolené, můžete si vyzkoušet zahrát tenis, minigolf, basketbal nebo stolní tenis. Z vodních sportů doporučujeme rybolov, potápění, surfing, vodní lyžování, šlapadla nebo vodní skútry.

Máte možnost využít několik km dlouhé promenády, která spojuje všechna místa od Makarské do Podgory a vyrazit na kolečkové brusle, kolo nebo třeba pěšky na procházku. Horský masiv Biokovo vybízí k horské turistice.

Baška Voda rovněž nabízí četný kulturní a zábavní program. Mimo jiné se zde konají i tradiční lidové slavnosti, oslavy náboženských svátků a taneční večery u živé hudby.

Ubytování

Ve městě Baška Voda nabízíme ubytování ve vile Antunović***, kde na Vás čekají apartmány pro 2 až 5 osob. Vila je umístěna v klidné části města Baška Voda v ulici bez provozu a cca 550 m od oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.

Praktické informace:

Turistické informace: TZO Baška Voda

Obala Sv. Nikole 31, Baška Voda
tel.: +385 21 620 713

fax: +385 21 678 754

e-mail: info@baskavoda.hr

web: www.baskavoda.hr

Lékařská služba:

Nemocnice a první pomoc se nachází v Makarské, 11 km daleko. Chirurgie, zubní lékař a lékárna jsou umístěny přímo v Bašce Vodě.

 

Baška voda mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?