Tučepi

Tučepi jsou dnes jedním z nejhezčích a nejznámějších letovisek na Jadranu, vzdálené 4 km jihovýchodně od Makarské. Z jedné strany se zdvíhá přírodní hranice pohoří Biokovo, z protější strany jsou Tučepi chráněny ostrovy Brač a Hvar.

Tučepi pláže

Prosnulá oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je nejdelší pláží Makarské riviéry. Táhne se podél celého letoviska v délce 4 km až do sousedního letoviska Podgora a v léte poskytují příjemný stín borovice. Na okrajích letoviska byly vytvořeny dvĕ nudistické pláže, Dračevac před Podgorou a pláž Nugal mezi Makarskou a Tučepi. Kromě koupání a opalování lze využít bohatou nabídku vodních sportu, vodní tobogán, trampolínu na moři, jízdu na padáku, jízdu na banánu, šlapadla, vodní skútry.

Dovolená Tučepi

V centru Tučepi se nachází přístav pro rybářské i turistické lodě a jachty. Dlouhá a nádherná promenáda podél moře celým střediskem nabízi desítky restaurací, konob a dalších pohostinských zařízení s bohatým vyběrem tradičního jídla a pití. Sportovní centrum Slatina nabízí fotbalové, volejbalové a basketbalové hřiště, několik tenisových hřišť s nočním osvětlením. Turistům a cyklistům jsou určeny horské trasy až na vrchol masívu Biokova, odkud se naskytne nezapomenutelný výhled na pobřeží a ostrovy. Pobřežní promenáda, tzv. lungo mare, propojuje všechna přímořská letoviska od Brely po Podgoru. Příjemnou procházkou si mužete projít do sousední Podgory a do města Makarská přes lesopark Osejava.

V letních měsících se pořádají bohaté kulturní manifestace Tučepské letní večery (Tučepske ljetne večeri), četné rybářské noci, přestavení, koncerty. 3. června se slaví Den obce Tučepi k poctě sv. Antonína (Sveti Ante) s bohatým zábavním programem. Událost, kterou byste si neměli nechat ujít, je tradiční setkání dalmáckých pěveckých sborů, tzv. klap (Susret klapa) ke konci června. Příjemně prožít večer můžete i v blízké Makarské (4 km), která je i ráj večerní zábavy.

Tučepi výlety

Z letoviska Tučepi mužete podniknou četné výlety : plavby lodí na ostrovy Hvar, Brač a Korčula. Autobusem do Dubrovniku, Mostaru, Splitu, Omiše. Neměli by ste vynechat panoramatickou jízdu na nejvyšší vrch Parku přírody Biokovo, která je nezapomenutelným zážitkem, taky adrenalinovou jízdu na laně z Horních Tučep – Zipline.

Původně se ves rozkládala vysoko nad mořem. Zdejší osídlení sahá do antické doby, což dokumentují sloupy vestavěné do románsko-gotického kostela sv. Jiřího, náhrobní kameny i patrné fragmenty zdiva v barokním kostelíku na hřbitově.

Tučepské osady v časti pod Biokovem charakterizují bohaté přírodní prameny a terasovitá políčka s vinohrady a olivovníky. Pro překrásný výhled, domácí kulinářské speciality a kvalitní vína turisté často tyto osady v Horních Tučepech (Gornji Tučepi) navštěvují. V podhorské části nazývané Srida Sela dominuje monumentální klasicistický kostel sv. Antonína Padovanského (1891).

Tučepi fotogalerie

Ubytování Tučepi

V městečku Tučepi nabízíme ubytování ve vile Vinka. V klimatizovaném, rekonstruovaném penzionu, vzdáleného asi 250 metrů od pláže. Věříme, že se tato oblíbená destinace stane i vaší srdeční zaležitostí.

Pokud plánujte dovolenou v této destinaci, přečtěte si tyto důležité informace:

  • ve středisku je několik obchodů s potravinami, ovoce, zelenina, lekárna a  směnárny,
  • dopravní spojení Podgora-Tučepi- Makarská je zabezpečeno lokálnimi autobusy,
  • v případě zdravotních potíží jsou lékárnapoliklinika i specializovaní lékaři v Makarské. Nejbližší nemocnice ve Splitu. Kontaktujte našeho delegáta, který je Vám k dispozici.

Tučepi mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?