Makarska

je hlavní město na Makarské rivieře, největší a nejvýznamnější, nejrušnější letovisko střední Dalmácie ležící na úpatí Biokova. Město s přístavem se rozkládá při široké zátoce, kterou z jihovýchodu uzavírá mys Osejava a ze severozápadu poloostrov Sv. Petr. Žije zde přibližně 15 000 místních obyvatel.

Makarska pláže

Několika kilometrové pláže jsou převážně písčité a jsou lemovány borovicovými lesy. Jedna z nich je domovem známého plážového baru „Buba“, který je oblíbeným místem především mladší generace. Zábavu ale najdete i v dalších barech a klubech, například v “Art Caffe”, “Deep”,“Marineta”, “West”, “Petar Pan”, “Escape” a v ostatních. Pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou, je k dispozici plejádat různých sportovních aktivit. Fotbal, futsal, basketbal, volejbal, badminton, tenis, bowling, bocce (hra podobná pétanque), můžete se věnovat fitness, nebo různým vodním sportům jako jsou windsurfing, potápění, vodní lyžování, surfování, případně zde můžete rybařit.

Makarska zajímavosti

Na Makarske je příjemné podnebí chráněno před vnitrozemskými větry a má poměrně vysoký počet hodin slunečního svitu. Předností Makarské je i dostatek vegetace. V okolí se pěstuje vinná réva, zelenina, ovoce a olivy.

Pokud se budete chtít lépe seznámit s historií Makarské , navštivte františkánský klášter (knihovna, muzeum a unikátní malakologická expozice), kostely sv. Marka, sv.Petra a Filipa a Městské muzeum.

Dovolená Makarska

Makarska je známa především jako rušné středisko, kde se konají divadelní představení pod širým nebem, koncerty vážné, lidové, rockové i populární hudby, koncerty dalmatských sborů, čtení poezie, folklórní vystoupení, rybářské večery a letní karnevaly. Konají se zde i letní festivaly. Nejvýznamnějším je „Makarské kulturní léto“, které má na programu klasickou i populární hudbu. Kulturní vyžití nabízejí i četné kluby, diskotéky, muzea a galerie. Přístav s palmovou promenádou zve k večerním procházkám. Z přístavu jezdí trajekt na Brač, do města Sumartin. Makarská je výchozím bodem pro mnoho lodních výletů na protilehlé ostrovy. V jižní části města se rozprostírá poloostrov Sveti Petar s krásným borovicovým lesem, protkaným stezkami, ideální k procházkám či běhu. V jeho severozápadní části stojí maják Sveti Petar, za nímž se nachází FKK pláž (nudistická pláž).

Makarska fotky

Ubytování Makarska

V Makarské nabízíme ubytovaní v hotelu Biokovka. V případě zájmu je možné nabídnout i ubytování v apartmánech (na vyžádání). Jak sami vidíte, tato destinace je správným místem pro příjemnou dovolenou.

Pokud se chystáte do této destinace určitě oceníte tyto praktické informace

Makarska mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?