Makarska

Město Makarska je jedno z letovisek v Chorvatsku, které patří k těm živějším. Takže pokud milujete Chorvatsko, určitě byste ho neměli vynechat. Ať už plánujete rodinnou dovolenou s dětmi, zábavu s partou přátel nebo hledáte romantické útočiště, určitě Vás právě město Makarska nadchne.

Makarska je přístavní město a výchozím bodem pro túry do nedaleko vzdáleného přírodního parku pohoří Biokovo. Díky své poloze, z jedné strany nádherné moře a z druhé majestátní pohoří Biokovo, nabízí město příjemné podnebí.

Město Makakrská s přístavem se rozkládá při široké zátoce, kterou z jihovýchodu uzavírá mys Osejava a ze severozápadu poloostrov Sv. Petr. Žije zde přibližně 15 000 místních obyvatel.

Makarska pláže

Několika kilometrové pláže jsou převážně písčité a jsou lemovány borovicovými lesy. Jedna z nich je domovem známého plážového baru „Buba“, který je oblíbeným místem především mladší generace. Zábavu ale najdete i v dalších barech a klubech, například v “Art Caffe”, “Deep”,“Marineta”, “West”, “Petar Pan”, “Escape” a v ostatních.

Tipy na výlety, sport a zábava

Na Makarske je příjemné podnebí chráněno před vnitrozemskými větry a má poměrně vysoký počet hodin slunečního svitu. Předností Makarské je i dostatek vegetace. V okolí se pěstuje vinná réva, zelenina, ovoce a olivy.

Pokud se budete chtít lépe seznámit s historií Makarské , navštivte františkánský klášter (knihovna, muzeum a unikátní malakologická expozice), kostely sv. Marka, sv.Petra a Filipa a Městské muzeum.

Makarska je známa především jako rušné středisko, kde se konají divadelní představení pod širým nebem, koncerty vážné, lidové, rockové i populární hudby, koncerty dalmatských sborů, čtení poezie, folklórní vystoupení, rybářské večery a letní karnevaly. Konají se zde i letní festivaly. Nejvýznamnějším je „Makarské kulturní léto“, které má na programu klasickou i populární hudbu. Kulturní vyžití nabízejí i četné kluby, diskotéky, muzea a galerie. Přístav s palmovou promenádou zve k večerním procházkám.

Pro ty, kdo mají rádi aktivní dovolenou, je k dispozici plejáda různých sportovních aktivit. Fotbal, futsal, basketbal, volejbal, badminton, tenis, bowling, bocce (hra podobná pétanque). Věnovat se můžete fitness, nebo různým vodním sportům jako jsou windsurfing, potápění, vodní lyžování, surfování, případně zde můžete rybařit.

Z přístavu jezdí trajekt na Brač, do města Sumartin. Makarská je výchozím bodem pro mnoho lodních výletů na protilehlé ostrovy. V jižní části města se rozprostírá poloostrov Sveti Petar s krásným borovicovým lesem, protkaným stezkami, ideální k procházkám či běhu. V jeho severozápadní části stojí maják Sveti Petar, za nímž se nachází FKK pláž (nudistická pláž).

Ubytování Makarska

V Makarské nabízíme ubytovaní v hotelech Biokovka, Valamar Meteor, Rivijera Sunny Resort a Dalmacija. V případě zájmu je možné nabídnout i ubytování v apartmánech (na vyžádání). Jak sami vidíte, tato destinace je správným místem pro příjemnou dovolenou.

Pokud se chystáte do této destinace určitě oceníte tyto praktické informace

Mapa Makarska

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?