Gradac

Gradac je velmi oblíbené, nejjižněji položené, turistické letovisko Makarské riviéry.  Město leží na úpatí nádherného masivního pohoří Rilić a mezi městy Makarská (40 km) a Ploče (13 km).

Letovisko vás potěší příjemnými restauracemi přímo vedle moře a živým centrem plným hospůdek a barů.  Toto poměrně rušné místo s nejdelší promenádou a s dlouhými plážemi, patří mezi ty nejkrásnější lokality na Makarské riviéře. Gradac je místem pro hezkou rodinnou dovolenou, nebo pro pobyty mladší generace, která vyhledává rušnější noční život. Každoročně se v Gradacu pořádají kulturní a zábavné akce, které turistům zpříjemňují dovolenou.

Pláže                 Výlety                 Ubytování                 Fotky                 Mapa

Gradac Pláže

Gradac má dlouhé a široké oblázkové pláže, které se pozvolna spouštějící do moře.  Pláže se táhnou podél celého pobřeží. Částečné stínění borovicemi ocení hlavně rodiče s dětmi. Jižně od přístavu leží několika kilometrová širší oblázková pláž Gornja vala, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží Makarské riviéry. Děti zde ocení vodní skluzavku a tobogán. Ideální lokalita k odpočinku, slunění na pláži, koupání v čistém moři a lehké turistiky.

Gradac Tipy na výlety

Historie města sahá až do pravěku, o čemž nasvědčují kamenné desky z doby bronzové a pozdější doby železné. Ve středověku v regionu Gradac stálo staré město Labinac a svůj nynější název město nese od roku 1649. Díky svému historickému původu město nabízí mnoho překrásných sakrálních staveb. Nejstarší z nich je kaple sv. Paškvalina na vrchu Planá. Na místním hřbitově můžete navštívit kostel sv. Antonína z 18. století nebo nedaleký nový kostel sv. Michala z 19. století.

Zajímavým výletem může být návštěva krasového sladkovodního jezera u vsi Bačina, která je od Gradacu vzdálena 12 km. Je to soustava šesti navzájem propojených nádrží, hlubokých až 28 metrů, jejichž hladina je nad úrovní mořské hladiny a dno pod její úrovní. S mořem je soustava propojena odtokovým kanálem, prokopaným začátkem 20. století.

Letovisko Gradac si zamilují i aktivní turisté, kteří dávají přednost vodním sportům, jako jsou skútry, šlapadla nebo oblibené banány nebo cyklistice či pěší túře, ke kterým láká pohoří Biokovo.

Díky své poloze je Gradac výborným výchozím bodem pro výlety například do Dubrovniku, nebo do nedaleké Bosny a Hercegoviny, kde se nachází překrásné vodopády Kravica nebo poutní místo Međugorje.

Gradac Ubytování

V letovisku Gradac nabízíme pro ubytování apartmány Vila Diana,  Hotel Lukas 3* nebo Hotel Saudade 4*. Ubytovací kapacity jsou prověřeny dlouholetou spoluprací s majiteli a nabídnou Vám komfortně vybavené pokoje, studia nebo apartmány, které Vám zaručí potřebný klid a odpočinek.

Gradac Fotogalerie

Pokud se chystáte do Gradacu určitě oceníte tyto praktické informace

  • v Gradacu najdete několik obchodů s potravinami a pekárny,
  • níže na mapě naleznete detailní přehled o službách v Gradacu:
    • Splitská banka a směnárna, pošta a informační středisko
    •  Lékárna, lékař  a zubař
  • ambulance je v sousední Podace, nepřetržitá první pomoc v Ploče, poliklinika i specializovaní lékaři a dětská ambulace v Makarske. Nejbližší nemocnice je ve Splitu.

Gradac Mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?