Gradac

Gradac Chorvatsko, jedno z největších a nejjižnějších měst Makarské riviéry leží ve střední Dalmácii.  Patří k turisticky nejzajímavějším a nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím.

Pláže                 Výlety                 Ubytování                 Fotky                 Mapa

Dovolená Gradac, restaurace, obchody a promenáda

Letovisko vás potěší příjemnými restauracemi přímo vedle moře a živým centrem plným hospůdek a barů.  Toto poměrně rušné místo, s nejdelší promenádou, a s dlouhými plážemi, patří mezi ty nejkrásnější lokality na Makarské riviéře. Gradac je místem pro hezkou rodinnou dovolenou, nebo pro pobyty mladší generace, která vyhledává rušnější noční život. Každoročně se v Gradacu pořádají kulturní a zábavné akce, které turistům zpříjemňují dovolenou.

Gradac pláže

Gradac má dlouhé a široké oblázkové pláže, které se pozvolna spouštějící do moře.  Pláže se táhnou podél celého pobřeží. Částečné stínění borovicemi ocení hlavně rodiče s dětmi. Jižně od přístavu leží několika kilometrová širší oblázková pláž Gornja vala. Děti zde ocení vodní skluzavku a tobogán. Ideální lokalita k odpočinku, slunění na pláži, koupání v čistém moři a lehké turistiky.

Gradac výlety

V Gradacu jsou zbytky římských staveb a středověkého opevnění a strážní věž ze 17. století na obranu proti Turkům. Jednou z nejstarších dochovaných budov v oblasti Gradac je kaple Sv. Paškvalina na rovinatém kopci. Spolu se starým farním kostelem sv. Ante je zajímavý místní hřbitov, a nový kostel sv. Mihovila, byl postaven v roce 1852.

Zajímavým výletem může být návštěva krasového sladkovodního jezera u vsi Bačina, která je od Gradacu vzdálena 12 km. Je to soustava šesti navzájem propojených nádrží, hlubokých až 28 metrů, jejichž hladina je nad úrovní mořské hladiny a dno pod její úrovní. S mořem je soustava propojena odtokovým kanálem, prokopaným začátkem 20. století.

Přibližně 13 kilomentrů na jih od Gradacu se nachází přístav Ploče, ze kterého vyplouvají trajekty na okolní ostrovy.

Ubytování Gradac

V letovisku Gradac nabízíme pro ubytování apartmány Vila Ana, Vila Diana a Vila Toni. Jde o klimatizované objekty s kuchyňským koutem, což ocení především rodiny s dětmi. Naše ubytovací zařízení jsou prověřena dlouholetou spoluprací majiteli objektů.

Gradac Chorvatsko fotky

Pokud se chystáte do Gradacu určitě oceníte tyto praktické informace

  • v Gradacu najdete několik obchodů s potravinami a pekárny,
  • níže na mapě naleznete detailní přehled o službách v Gradacu:
    • Splitská banka a směnárna, pošta a informační středisko
    •  Lékárna, lékař  a zubař
  • ambulance je v sousední Podace, nepřetržitá první pomoc v Ploče, poliklinika i specializovaní lékaři a dětská ambulace v Makarske. Nejbližší nemocnice je ve Splitu.

Gradac mapa

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?