Makarská riviéra | Chorvatsko

Makarskou riviéru jsme začali poznávat před více jak 26 lety. Učarovalo nás majestátní pohoří Biokovo, průzračné Jaderské moře, dlouhé oblázkové pláže, vynikající středomořská kuchyně a nezapomenutelná atmosféra této chorvatské oblasti. Makarská riviéra je perla Dalmácie. Vybrali jsme pro Vás ubytování v těch nejkrásnějších centrech a jejich okolí.

Baška Voda          Drašnice          Drvenik            Gradac            Makarska            Podgora            Tučepi            Zaostrog

Pokud se chystáte prozkoumat tuto oblast, připravili jsme pro Vás průvodce Makarskou riviérou. Usnadní Vám orientaci a doplní informace. Zjistíte, kde je nejbližší nemocnice, lékař, zubař, pošta, banka, bankomat, obchod s potravinami, tržiště, směnárna, místní informační středisko a další důležité informace, pro Vaší bezstarostnou dovolenou.

Mapa

Makarská riviéra – pláže

Právě na Makarské riviéře na Vás čekají ty nejhezčí pláže Chorvatska. Charakteristickým rysem těchto pláží jsou oblázky přecházející na písek. Pozvolný vstup do moře, borovice a palmy, které lemují většinu pláží na riviéře. Je pouze na Vás, zda si vyberete koupání přímo u Vašeho ubytování a nebo obětujete trochu času a zajedete si na osamocené pláže mimo ubytovací střediska. Za nás doporučujeme navštívit tyto pláže:

 • Makarská- Gradska plaža hlavní městská pláž
 • Cvitačka a Ramova – oblázkové pláže směrem ke Krvavici, kde najdete i krásné skryté zátoky
 • Nugal – směrem k Tučepi, nudistická pláž je jednou z nejkrásnějších na riviéře
 • Tučepi – Slatina – jedna z nejoblíbenějších tučepských pláží, před hotelem Alga, je částečně písečná
 • Hotel Jadran – krásná oblázková pláž před hotelem Jadran
 • Dračevac – mezi Tučepi a Podgorou, nudistická pláž v hustém borovém lese, ideální pro útěk do klidné oázy
 • Podgora- Plišivac – oblíbená pláž na samém začátku místa od směru Tučepi
 • Hotel Podgorka – centrální místní pláž s vybavením a mnoha vodními aktivitami
 • Garma – mezi Tučepi a Podgorou, nudistická pláž v olivovém háji
 • Drvenik – hlavní oblázková pláž v Donja Vala i oblázkové pláže lemované krásnými borovicemi v části Gornja Vala, tiché skryté zátoky směrem k Zaostrogu
 • Duba a Vira – dvě přírodní izolované zátoky před Drvenikem pokud jedete od Živogošce, pláže obklopené skalami a zelení, zvláště pro ty, kteří nemají rádi davy lidí
 • Gradac – Gornja Vala – nádherná pláž na jih od přístavu, nejdelší na Makarské riviéře

Makarská riviéra – dovolená

Dovolená na Makarské riviéře má mnoho podob. Můžete si udělat výlet do pohoří Biokovo, zapůjčit si kola, lodě, paddleboardy a mnoho dalšího. Vyžití zde najdou aktivní jedinci i ti, kteří si jedou odpočinout a načerpat energii.

Makarská riviéra pro seniory – taneční večery 

Makarská riviéra dovolená pro rodiny s dětmi

Naše ubytování na Makarské riviéře nabízí rodinám s dětmi ideální podmínky pro jejich dovolenou. Krásné pláže s jemnými oblázky, stín borovic a ubytování pouze pár kroků od pláže, to je pohodová rodinná dovolená.

Vedle krásných pláží a pestré nabídky turistických či sportovních aktivit, se nabízí i zajímavé fakultativní výlety. Organizují je místní agentury se kterými spolupracujeme.

Chorvatsko – výlety

Dubrovnik
Hlavní město jižní Dalmácie. Poloha a hlavně historicky významné stavby činí z návštěvy v tomto městě nezapomenutelný zážitek. Dubrovník byl zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Celodenní výlet.

Noční Dubrovnik s návštěvou Stonu
Ston je staré pevnostní město – mohutné opevnění ze 14. a 15. stol. hradbami o délce 5 500 m, které jsou největší v Evropě
a druhé na světě (první je Čínská zeď). Krásný výhled z hradeb na Ston a saliny. Odpolední výlet s návratem v pozdních nočních hodinách.

Bačinská jezera
Jsou ojedinělou přírodní rezervací se soustavou sedmi krasových jezer. Můžete se zde vykoupat na několika upravených plážičkách, povozit na lodičce, užívat krásných scenérií, ochutnat výbornou chorvatskou kuchyni i vína. Polodenní výlet.

Biokovo
Nejznámější přírodní rezervace na Makarské riviéře. Návštěva nejvyššího vrcholu Sv. Jure (1762 m) – druhý nejvyšší vrchol Chorvatska, se zastávkami na místech s překrásným pohledem na ostrovy a Dalmatské záhoří. Doprava je zajištěna klimatizovaným minibusem se zkušeným řidičem. Polodenní výlet.

Medžugorje a vodopády Kravica (Bosna a Hercegovina)
Jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst na světě. První zjevení Panny Marie 24. 6. 1981. Při zpáteční cestě koupání u vodopádu Kravica. Celodenní výlet.

Mostar (Bosna a Hercegovina)
Město zdobící hornatou krajinu jihozápadní Hercegoviny je dnes jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci. Dominantou Mostaru je starý most (respektive Stara čuprija), který spojuje břehy Neretvy od roku 1956. Rekonstruovaný most se v roce 2005 dostal na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Při zpáteční cestě koupání u vodopádu Kravica. Celodenní výlet.

Rafty na Cetině
Polodenní výlet pro všechny věkové skupiny i pro neplavce. Několik zastávek na břehu řeky s možností koupání a focení nádherné přírody.

Ceny výletů

 • Dubrovnik – 54 Eur
 • Bačinská jezera – 20 Eur (pouze z Drveniku, Gradacu)
 • Mostar, Kravica – 45 Eur
 • Medjugorje, Kravica – 40 Eur
 • Split, Omiš – 35 Eur (pouze z Podgory, Tučepi, Makarské)
 • Rafting – 40 Eur
 • Biokovo – 40 Eur
 • Imotski – 40 Eur

Fish piknik:

Drvenik, Gradac

 • Pelješac, Hvar – 23 Eur
 • Korčula – 35 Eur
 • Večerní panorama – 14 Eur

Podgora, Tucepi

 • Hvar, Brač – 40 Eur
 • Korčula – 40 Eur

Makarská

 • Brač – 30 Eur

 

Výlety se domlouvají a platí na místě u naší delegátky.

Lodní výlety na Makarské riviéře

Ostrov Korčula
Je šestým největším ostrovem Jaderského moře – největší z Jihodalmatských ostrovů. Korčula patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Rodné město slavného cestovatele Marca Pola. Celodenní výlet je spojený s fish piknikem.

Poloostrov Pelješac
Celodenní výlet lodí za koupáním. Plavba na jeden z největších poloostrovů. Koupání na pláži Duba. Poté návštěva města Sučuraj a koupání na ostrově Hvar. Celodenní výlet spojený s fish piknikem.

Speciální nabídka individuálního výletu

Ostrov Hvar – Mlaska
Výlet na jednu z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově Hvar – Mlaska. Odjezd z Drveniku v 9 hodin, návrat ve 14 hodin. Cena za pronájem motorového člunu s maximálním počtem 5 osob cca 120 Eur.

Ostrov Hvar – Vrboska
Jedno z nejznámějších míst na ostrově Hvar. Prohlídka kostelu sv. Marie – opevněný renesanční mariánský kostel ze 16.století, prohlídka místa s renesančními a barokními domy, bez průvodce. Koupání dle dohody. Odjezd z Drveniku v 9,00 hodin, návrat v 16,30 hodin. Cena za pronájem motorového člunu s maximálním počtem 5 osob cca 220 Eur.

Chorvatsko – ceny na Makarské riviéře a chorvatská měna
Národní měnou v Chorvatsku je od 1. ledna 2023 EURO.

 • Chorvatskou měnu máte možnost nakoupit i v českých bankách nebo směnárnách.
 • Je dobré mít na cestu také trochu drobných v cizí měně (na mýtné a jiné poplatky). Pamatujte ale na to, že čím víc směn valut se provádí, tím více se zaplatí na směnárenských poplatcích. (HNB – Hrvatska narodna banka). Cizí měnu lze směnit v bankách, směnárnách, na poštách, ve většině turistických kanceláří, hotelů. Provize se činí 1 – 4 %. Nejvyšší provizi si účtují hotelové směnárny. U bank je směna nejvýhodnější.
 • Nejvýhodnější a nejpohodlnější je varianta platit platebními či kreditními kartami. Musíte ale dát pozor, aby v každém zařízení byly akceptovány platební karty. Bohužel zatím to není v Chorvatsku samozřejmostí.

Makarská riviéra – fotogalerie

Jestli je cílem vaší dovolené Chorvatsko, Makarská riviéra je jednoznačně správná volba. Pokud potřebujete s něčím poradit, klidně se nás zeptejte.

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?