Makarská riviéra | Chorvatsko

Poznáváme Makarskou riviéru už více jak 25 let. Učarovalo nás majestátní pohoří Biokovo, průzračné Jaderské moře, dlouhé oblázkové pláže, vynikající středomořská kuchyně a nezapomenutelná středomořská atmosféra. Makarská riviéra je perla Dalmácie. Naši specialitou jsou především nejlepší rekreační centra Makarské riviéry a jejich okolí.

Drvenik               Gradac               Tučepi               Podgora               Makarska

Pokud se chystáte prozkoumat tuto oblast, připravili jsme pro vás průvodce Makarskou riviérou. Usnadní vám orientaci a doplní informace. Zjistíte, kde je nejbližší nemocnice, lékař, zubař, pošta, banka, bankomat, obchod s potravinami, tržiště, směnárna, místní informační středisko a další důležité informace, pro vaší bezstarostnou dovolenou.

Makarská riviéra mapa

Makarská riviéra pláže

Bez přehánění na vás zde čekají nejhezčí pláže Chorvatska. Charakteristickým rysem pláží na Makarské riviéře jsou oblázky přecházející na písek. Pozvolný vstup do moře, borovice a palmy, které lemují většinu pláží na riviéře. Je pouze na vás, zda si vyberete koupání přímo u vašeho ubytování a nebo obětujete trochu času a zajedete si na osamocené pláže mimo ubytovací střediska. Za nás doporučujeme navšívit tyto pláže:

 • Makarská- Gradska plaža- hlavní městská pláž
 • Cvitačka a Ramova – oblázkové pláže směrem ke Krvavici, kde najdete i krásné skryté zátoky
 • Nugal– směrem k Tučepi, nudistická pláž je jednou z nejkrásnějších na riviéře
 • Tučepi – Slatina – jedna z nejoblíbenějších tučepských pláží, před hotelem Alga, je částečně písečná
 • Hotel Jadran – krásná oblázková pláž před hotelem Jadran
 • Dračevac – mezi Tučepi a Podgorou, nudistická pláž v hustém borovém lese, ideální pro útěk do klidné oázy
 • Podgora- Plišivac – oblíbená pláž na samém začátku místa od směru Tučepi
 • Hotel Podgorka – centrální místní pláž s vybavením a mnoha vodními aktivitami
 • Garma – mezi Tučepi a Podgorou, nudistická pláž v olivovem háji
 • Drvenik– Hlavní oblázková pláž v Donja Vala i oblázkové pláže lemované krásnými borovicemi v části Gornja Vala, tiché skryté zátoky směrem k Zaostrogu
 • Duba a Vira – dvě přírodní izolované zátoky před Drvenikem pokud jedete od Živogošce, pláže obklopené skalami a zelení, zvláště pro ty, kteří nemají rádi davy lidí
 • Gradac – Gornja Vala– nádherná pláž na jih od přístavu je nejdelší na Makarské riviéře

Makarská riviéra dovolená

Dovolená na Makarské riviéře má mnoho podob. Můžete si udělat výlet do pohoří Biokovo, zapůjčit si kola, nebo lodě, …

Makarská riviéra pro seniory – taneční večery 

Makarská riviéra dovolená pro rodiny s dětmi

Naše ubytování na Makrské riviéře nabízí rodinám s dětmi ideální podmínky pro jejich dovolenou. Krásné pláže s jemnými oblázky, stín borovic a ubytování pouze pár kroků od pláže, to je pohodová rodinná dovolená.

Vedle krásných pláží, a pestré nabídky turistických či sportovních aktivit, se nabízejí i zajímavé  fakultativní výlety. Organizují je místní agentury se kterými spolupracujeme.

Chorvatsko výlety

Dubrovnik
Hlavní město jižní Dalmácie. Poloha a hlavně historicky významné stavby činí z návštěvy v tomto městě nezapomenutelný zážitek. Dubrovník byl zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Celodenní výlet.

Noční Dubrovnik s návštěvou Stonu
Ston je staré pevnostní město- mohutné opevnění ze 14. a 15. stol. hradbami o délce 5 500 m, které jsou největší v Evropě
a druhé na světě (první je Čínská zeď). Krásný výhled z hradeb na Ston a saliny. Odpolední výlet s návratem v pozdních nočních hodinách.

Bačinská jezera
Jsou ojedinělou přírodní rezervací se soustavou sedmi krasových jezer. Můžete se zde vykoupat na několika upravených plážičkách, povozit na lodičce, užívat krásných scenérií, ochutnat výbornou chorvatskou kuchyni i vína. Polodenní výlet.

Biokovo
Nejznámější přírodní rezervace na Makarské riviéře. Návštěva nejvyššího vrcholu Sv.Jure (1762 m) – druhý nejvyšší vrchol Chorvatska, se zastávkami na místech s překrásným pohledem na ostrovy a Dalmátské Záhoří. Doprava je zajištěna klimatizovaným minibusem se zkušeným řidičem. Polodenní výlet.

Medžugorje a vodopády Kravica (Bosna a Hercegovina)
Jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst na světě. První zjevení Panny Marie 24.6.1981. Při zpáteční cestě koupání u vodopádu Kravica. Celodenní výlet.

Mostar (Bosna a Hercegovina)
Město zdobící hornatou krajinu jihozápadní Hercegoviny je dnes jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci. Dominantou Mostaru je starý most (respektive Stara čuprija), který spojuje břehy Neretvy od roku 1956. Rekonstruovaný most se v roce 2005 dostal na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.Při zpáteční cestě koupání u vodopádu Kravica. Celodenní výlet.

Rafty na Cetině
Polodenní výlet pro všechny věkové skupiny i pro neplavce. Několik zastávek na břehu řeky s možností koupání a focení nádherné přírody.

Lodní výlety na Makarské riviéře

Ostrov Korčula
Je šestým největším ostrovem Jaderského moře – největší z Jihodalmátských ostrovů.Korčula patří k nejcenějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Rodné město slavného cestovatele Marca Pola. Celodenní výlet je spojený s fishpiknikem.

Poloostrov Pelješac
Celodenní výlet lodí za koupáním. Plavba na jeden z největších poloostrovů. Koupání na pláži Duba. Poté návštěva města Sučuraj a koupání na ostrově Hvar. Celodenní výlet spojený s fishpiknikem.

Speciální nabídka individuálního výletu

Ostrov Hvar – Mlaska
Výlet na jednu z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově Hvar – Mlaska. Odjezd z Drveniku v 9 hodin, návrat ve 14 hodin. Cena za pronájem motorového člunu s maximálním počtem 5 osob cca 120 Eur.

Ostrov Hvar – Vrboska
Jedno z nejznámějších míst na ostrově Hvar. Prohlídka kostelu sv. Marie – opevněný renesanční mariánský kostel ze 16.století, prohlídka místa s renesančními a barokními domy, bez průvodce. Koupání dle dohody. Odjezd z Drveniku v 9,00 hodin, návrat v 16,30 hodin. Cena za pronájem motorového člunu s maximálním počtem 5 osob cca 220 Eur.

Chorvatsko – ceny na Makarské riviéře a chorvatská měna
Národní měnou v Chorvatsku je Kuna a její zkratka je HRK, kdy 1 HRK má 100 lip.

 • Chorvatskou měnu máte možnost nakoupit i v českých bankách nebo směnárnách.
 • Další možností je si vzít finanční prostředky v EUR nebo a podle potřeby je měnit na kuny. Je dobré mít na cestu také trochu drobných v cizí měně (na mýtné a jiné poplatky). Pamatujte ale na to, že čím víc směn valut se provádí, tím více se zaplatí na směnárenských poplatcích. (HNB – Hrvatska narodna banka). Cizí měnu lze směnit v bankách, směnárnách, na poštách, ve většině turistických kanceláří, hotelů. Provize se činí 1 – 4 %. Nejvyšší provizi si účtují hotelové směnárny. U bank je směna nejvýhodnější.
 • Nejvýhodnější a nejpohodlnější je varianta platit platebními či kreditními kartami. Musíte ale dát pozor, aby v každém zařízení byly akceptovány platební karty. Bohužel zatím to není v Chorvatsku samozřejmostí.

Chorvatsko fotky Makarská riviéra

Jestli je cílem vaší dovolené Chorvatsko, Makarská riviéra je jednoznačně správná volba. Pokud potřebujete s něčím poradit, klidně se nás zeptejte.

Hledat ubytování


Potřebujete poradit?